Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Pokazy

Chcesz nas wynająć? Skontaktuj się!

Grupa historyczna Eisen Ruoth ma do zaoferowania wiele programów tak rozrywkowych jak i edukacyjnych, dostosowanych do wieku odbiorców oraz oczekiwań organizatorów. Mamy na swoim koncie już wiele pokazów walki, „żywych lekcji historii”, imprez mających na celu popularyzację wiedzy o życiu we wczesnym średniowieczu i o wczesnośredniowiecznym rzemiośle.

 

  • Oferta dla dzieci – edukacyjna i rozrywkowa

Dla uczniów szkół organizujemy żywe lekcje historii – w plenerze lub w klasie. Potrafimy dostosować poziom lekcji do wieku słuchaczy i sugestii nauczycieli. Możemy również zorganizować rodzaj festynu dla całej szkoły, połączonego z grami i zawodami z nagrodami, nauką prostych technik tkackich, robienia kolczugi, strzelania z łuku, rzutu oszczepem itd. Nauka poprzez zabawę to naszym zdaniem świetny pomysł i sprawdził się już w naszym wykonaniu.

Nauka historii jest ciekawsza jeśli o historii wikingów i ludów słowiańskich opowiadają postacie jakby żywcem wyjęte z tamtej epoki, ludzie, których można dotknąć i zapytać o wszystko, co wydaje się niejasne. Jest również rzetelna, jako, że w naszej grupie mamy ludzi zajmujących się archeologią i historią bardzo poważnie. Opowiadamy o związkach Słowian i Wikingów, ich podróżach, budowie statków i domów, ich życiu codziennym i prawie. Możemy również zaoferować wykład o postaciach historycznych w formie sagi urozmaiconej pokazami walk, lub sagę opartą na mitologii skandynawskiej dla młodszych dzieci. Jeśli lekcja odbywa się w plenerze – wystarczy zwykłe boisko szkolne – organizujemy różne stanowiska, do których dzieci mogą podchodzić kolejno. Mogą się nauczyć robić z drutu biżuterię i kolczugi, tkać barwne krajki na tabliczkach i skarpetki metodą naalbilding, wreszcie nauczyć się pisać alfabetem runicznym i poznać ich magiczne znaczenie jako amuletów. Zobaczą walki wojów w kręgu i małą bitwę – sami również będą mogli zmierzyć się z wojem, rzucić oszczepem czy strzelić z łuku. Sprawdzają się również konkursy sprawnościowe, w których zwycięzca zostanie obdarowany oryginalnym wikińskim upominkiem. W X wieku takie zawody były bardzo popularne. Te, które naszym zdaniem sprawią dzieciom najwięcej radości to:

- wyścig z rogiem do picia, w którym nie wolno rozlać jego zawartości
- konkurs rozłupywania orzeszka młotem bojowym
- walka z wojem (wojownik będzie dostosowany do wieku uczestników i nie zrobi dzieciom krzywdy – zresztą gwarantujemy opancerzenie)
- rzut pniakiem na odległość
- wyścigi z przeszkodami i urozmaiceniami różnego typu, oparte na tradycyjnych grach ludowych

Wśród innych atrakcji znajduje się możliwość przebrania się w historyczne stroje i zrobienia sobie zdjęć, oczywiście połączona z wykładem na temat ich nazw i funkcji oraz używanych we wczesnym średniowieczu tkanin i kolorów. Jako, że nie ma wycieczki bez pamiątek, będzie można takowe nabyć za niską cenę.

  • Oferta dla dorosłych

Uważamy, że obecność grupy historycznej takiej jak nasza, barwnej, profesjonalnej i komunikatywnej, uczyni bardziej interesującym każdy miejski festyn, prywatną imprezę czy pokaz historyczny. Oferujemy możliwość spróbowania walki mieczem i tarczą albo oszczepem, strzału z łuku, przymierzenia stroju historycznego i zbroi, wysłuchania tradycyjnej wczesnośredniowiecznej muzyki i nauki tańców z epoki, które pozwalają na zarówno świetną zabawę jak i poznanie innych uczestników. Opowiemy historie rodem z zimnych krain Północy – fascynujące odmiennością kultury, moralnością i namiętnością. Będziemy walczyć naprawdę na waszych oczach – w parach, by można było zaobserwować technikę i nasze umiejętności, jak i w bitewnym zgiełku. Organizujemy również turnieje dla panów mogących potem obdarować swe wybranki nagrodą. Można będzie także nabyć upominki gotowe, lub zrobione na oczach klienta np. z jego imieniem wypisanym alfabetem runicznym – furtharkiem. Jesteśmy również podatni na wszelkie sugestie i pomysły organizatorów oraz możemy dostarczyć scenariusz występu po poznaniu lokalizacji.

Nasza oferta może być bardzo wzbogacona udziałem naszych przyjaciół z innych grup. Na specjalne życzenie możemy zorganizować ceremonie postrzyżyn, pogańskiego ślubu, obrzędu magicznego, opartego o przekazy historyczne, mającego zapewnić dobre zbiory lub pogodę, albo pasowania na rycerza.

 

Cena i kontakt z nami

Cena pokazów każdorazowo uzależniona jest od ich rodzaju i indywidualnych wymagań, miejsca, czasu trwania itd. dlatego stworzenie jednolitego cennika jest niemożliwe. Osoby zainteresowane pokazami w wykonaniu naszej grupy proszę o kontakt e-mailowy podany w dziale Kontakt i sprecyzowanie w nim o jaki rodzaj pokazu chodzi, kto ma być odbiorcą, co ma wchodzić w skład i ile pokaz ma trwać, a także gdzie i kiedy się odbywać – w odpowiedzi otrzymają państwo wstępną wycenę i ewentualne dodatkowe propozycje wraz z cennikiem.

Na terenie Warszawy grupa, w wypadkach szczególnych gdy cel jest szczytny, może dać pokaz charytatywny bez pobierania honorarium, ale musi to być każdorazowo szczegółowo uzgodnione. Nie są wykluczone charytatywne pokazy poza Warszawą, jednak organizator musi zapewnić zwrot wszelkich kosztów oraz nocleg i wyżywienie, jeśli będzie konieczne.

 

Chcesz nas wynająć? Skontaktuj się!